ПЕРЕЛІК ЗАСОБІВ НАВЧАННЯ ТА ОБЛАДНАННЯ для НУШ
( напишіть в коментарях, чи є школи з таким забезпеченням? Моя, нажаль, не має навіть необхідного ноутбука та телевізора)
Розмір субвенції по областях можна побачити тут
Скільки коштів виділено на школу?
“Грошей нема, тому батьки мусять купувати все самі”, – із запровадженням НУШ це стало популярною фразою серед управлінців освіти. “Нова українська школа” пропонує не вірити чиновникам на слово, а все перевіряти. Адже для перших класів з державного бюджету виділено майже мільярд гривень, ще частину витрат мають покрити місцеві бюджети. Пропорції фінансування між субвенцією НУШ та місцевими бюджетами складають: для міст обласного значення – 70% на 30%; для ОТГ – 90% на 10%; для сільської, гірської та території на лінії зіткнення – 95% на 5%.
Тож як батькам і представникам шкільних адміністрацій перевірити, скільки коштів виділено на НУШ?
Відповідь – надіслати інформаційний запит у місцеву раду. Розповідаємо, як це можна зробити.Кілька правил
Інформаційний запит простою мовою – це запитання, яке або які кожен громадянин України може надіслати в будь-яку державну установу. Тобто якщо вам потрібно щось дізнатись, наприклад, у районній раді, і ви не знайшли цієї інформації на сайті, то можете надіслати інформаційний запит. Кожен державний орган зобов’язаний надати відповідь на кожен інформаційний запит.
1. Правила щодо надсилання і надання інформаційних запитів регулює закон “Про доступ до публічної інформації”. Тому, складаючи інформаційний запит, радимо згадувати, що звертаєтесь до держустанови згідно з цим законом. Це не обов’язково, але й не буде зайвим нагадати, що це закон дає вам право отримати інформацію, а обов’язок держустанови – її надати.
Немає затвердженої законом норми, як правильно складати інформаційний запит, тому чиновники не можуть від вас вимагати, як саме писати. Задля зручності деякі держоргани пропонують форму запиту, але якщо ви складете її інакше с вам не можуть відмовити у відповіді.
Закон “Про доступ до публічної інформації” висуває лише три вимоги: у запиті потрібно вказати своє ім’я, електронну пошту (або поштову адресу, якщо вам потрібна паперова відповідь) та номер телефону (якщо такий є). Саме на вказану електронну чи фізичну адресу ви отримаєте відповідь на запит.
4. Формулюйте запитання чітко. Якщо ви просите про конкретний документ, то вказуйте його назву і реквізити (номер, дату ухвалення). Якщо не знаєте цієї інформації, то намагайтесь описати зміст потрібної вам інформації якомога точніше. У випадку з перевіркою кількості коштів на освіту запитання може звучати так: “Надайте інформацію, скільки коштів отримав бюджет N району з субвенції на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти “Нова українська школа” (згідно з постановою Кабміну від 04 квітня 2018 р. № 237).
5. В інформаційному запиті до однієї установи можуть міститись більше одного запитання.
Спосіб перший. Простіший.
Щоб спростити процес надсилання інформаційних запитів і отримання відповідей, створено портал “Доступ до правди”. Важливо: інші відвідувачі цього сайту зможуть побачити ваш запит. Тож, якщо ви вказуватимете в запиті персональні дані, їх побачать інші користувачі (електронні адреси з тексту запитів вилучаються автоматично), тож телефон краще не вказувати.
Покроково пояснюємо, як надсилати запити через цей сайт:
1. Зареєструйтесь, заповнивши всі необхідні поля. Не забудьте, що на пошту прийде лист-підтвердження. Без підтвердження ви не зможете користуватись порталом.
Перейдіть за посиланням
зразок
Інформацій запит
Згідно з Законом України «Про доступ до публічної
інформації», прошу надати таку інформацію:
1.
Скільки
коштів (у грн) отримав бюджет N району з субвенції на забезпечення
якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти “Нова українська
школа” (згідно з постановою Кабміну від 04 квітня 2018 р. № 237)
2.
В
якому обсязі (у грн) районний бюджет дофінансовує забезпечення загальної
середньої освіти “Нова українська школа”?
3.
Скільки
коштів загалом (у грн) спрямовано на закупівлю дидактичних матеріалів для
перших класів, на закупівлю меблів для початкової школи, на закупівлю
комп’ютерного та мультимедійного обладнання для початкових класів (зазначте
цифри за цими трьома статтями вират).
4.
Скільки
коштів (у грн) на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної
середньої освіти “Нова українська школа” спрямовано в кожну школу району?
(зазначте суми для кожної школи).
15.05.2018
Ім’я Прізвище
+380ХХХХХХХХХ
хххх@gmail.com
Немає коментарів:
Дописати коментар